Biografia

Fotografia e autorit

Kamala Markandaya

01 Janar 1924

Kamala Markandaya (Kamala Purnaiya) lindi më 1 Janar 1924 në Mysore, Indi dhe vdiq më 16 Maj 2004 (mosha 80 vjeç) Londër, Britani e Madhe