Biografia

Fotografia e autorit

Plauti

01 Janar 2021

Plauti (Plautus, Titus Maccius Plautus) lindi rreth 254 p.e.r në Sarsina, Perandoria Romake dhe vdiq rreth vitit 184 p.e.r. në Romë, Perandoria Romake